Fasadai – Fasadai kainos – Fasadai ventiliuojami 2017-04-25T10:55:23+03:00

Fasadas – tai pastato veidas

Fasado apdaila – pirmas dalykas, kurį pamato pas jus į svečius užsukę asmenys. Jeigu pastarasis yra gražus, tuomet teigiamas įvertinimas – garantuotas. Koks fasadas yra geriausias – atsakyti sunku, kadangi visi pasirinkimai yra vienas už kitą geresni. Fasadų apdailos kaina priklauso nuo daugelio faktorių, nes ją tiesiogiai įtakoja statybos darbų kainos, apdailos medžiagų kainos.

Visgi, negalima jo vertinti vien tik pagal išvaizdą, kadangi fasadai atlieka ir tam tikras funkcijas, gebančias apsaugoti jūsų namus nuo aplinkos veiksnių.

Pasirinkti tinkamiausią fasado apdailą gali būti sunku, kadangi pastarųjų yra labai daug. Visgi, profesionalai visada sugebės Jums patarti.

  • Tinkas. Pastarasis yra būtinas siekiant, kad fasadai puikiai atliktų savo darbą ilgus metus. Tuo pačiu, jei renovuojamas namas senas – tuomet galima papildomai jį apšiltinti. Tai viena dažniausiai pasirenkamų fasado medžiagų.
  • Keramikinė apdaila. Pasirenkama modernių, naujai statomų namų. Vertinga, kadangi yra ekologiška ir ilgai tarnauja.
  • Čerpės. Anksčiau pastarosios būdavo pasirenkamos siekiant tik jomis dekoruoti stogą, šiuo metu čerpės dažnas pasirinkimas ir fasaduose. Jos atsparios drėgmei ir leidžia namui „kvėpuoti“.
  • Plastikinės lentelės. Tai vienas pigiausių pasirinkimų. Jomis dažniausiai dekoruojamas medinis namas.
  • Medinės dailylentės. Lietuvoje nėra labai populiarus pasirinkimas dėl drėgnų oro sąlygų. Visgi, labai gražios ir tai lemia, kad žmonės renkasi šį variantą.
Fasado apdaila Jurginų-gatvė, Klaipėda

Fasado apdaila Jurginų gatvėje, Klaipėda

Papildomos funkcijos

Kuomet fasadai yra montuojami geriausių savo sritis profesionalų – galite būti tikri, kad Jums bus suteiktos visos rekomendacijos padėsiančios atrasti geriausius variantus. Kaip jau minėjome, fasadai negali būti pasirenkami vien tik pagal išvaizdą. Ieškant tinkamiausio varianto rekomenduojame atkreipti dėmesį į šias papildomas funkcijas:

VENTILIUOJAMI FASADAI – tai termoreguliacines savybes atliekantis fasadas, kuris suteikia galimybę būnant namuose visada jaustis maloniai. Reiškia, jog vasaros metu nebus per daug karšta, o žiemą – vėsu. Jeigu manote, kad neįmanoma sukurti tobulos temperatūros namuose – išbandykite ventiliuojančius fasadus. Svarbiausia, kad ir koks oras už lango – namuose nejusite jokios drėgmės, kuri keltų nemalonius pojūčius ar skatintų šaltojo sezono ligų atsiradimą.

TINKUOJAMAS FASADAS – vis dažniau pasirenkamas variantas. Suvokus, kad galima vienkartine investicija taupyti viso gyvenimo santaupas – tautiečiai pasirenka apšiltintą fasadą. Pastarasis geba sulaikyti visą namuose esančią šilumą. Kuo jos mažiau patenka į lauką, kuo mažiau šildyti namus reikia. Taigi, sutaupoma nemažai energijos, kuri įprastai būtų išleista siekiant gyventi šiltai.

Papildomi patarimai

Jeigu pasisamdėte profesionalus – galite būti tikras, kad visos suteikiamos paslaugos bus pačios aukščiausios kokybės. Visgi, vertėtų ir klientui žinoti kelias paprastas taisykles, kurios ateityje padės nesunkiai restauruoti „pasenusias“ vietas:

  1. Siekiant renovuoti pirmiausias būtina tinkamai paruošti sienas: jos turi būti sausos, išlygintos, švarios ir t.t.
  2. Ilgainiui gali tekti atnaujinti tinko spalvą.
  3. Tamsios spalvos nėra pats geriausias pasirinkimas tinkuotiems fasadams.
  4. Jeigu planuojate restauruoti fasadą – siūlome pasikliauti profesionalais, kurie viską atliks labai greitai ir nebrangiai. Geriausia samdytis tą pačią kompanija, kuri jums darbus atliko anksčiau ir puikiai išmano visą fasado „uždėjimo“ technologiją.

Fasadai patys pirmi sutinka kaskart Jums grįžus namo. Juk norisi, kad pastarieji būtų gražūs. Juolab, esant jūsų pageidavimui, jie gali būti ir labai funkcionalūs.

Fasado-apdailos-darbai-Galinio-pylimo-gatvėje

Fasado apdailos darbai Galinio pylimo gatvėje, Klaipėdoje.