Kai būname kuriame nors savo būsto kambaryje arba svečiuose, mums visada yra labai svarbus apšvietimas. Nemalonu sėdėti ten, kur saulė arba lemputė ryškiai šviečia tiesiai į akis. Nejauku būti ir ten, kur blausioje prieblandoje neįmanoma įžiūrėti to, kas netoliese arba paskaityti knygos. Dėl to apšvietimo subalansavimas ir suderinimas tampa itin svarbiu dalyku bet kuriuose namuose. Gyvenimo kokybė ir komfortas tiesiogiai priklauso nuo to, ar apšvietimas yra pakankamas ir tinkamas. Jeigu manote, kad dabar taip nėra – paskaitykite šį straipsnį ir greitai sužinosite, kaip patobulinti apšvietimą bet kuriame namų kambaryje!

Kaitrinėms lemputėms jau senai laikas tarti „Sudie“

Kaip žinote, kaitrinės lemputės jau yra atgyvenusi technologija. Jeigu tokių dar turite savo namuose, kuo greičiau jas pakeiskite. Kelių eurų dydžio išlaidos tikrai atsipirks labai greitai, mat LED lemputės yra: taupesnės, ilgaamžiškesnės, ryškiau šviečiančios ir efektyvesnės. Nebėra nė vieno reikšmingo argumento, kodėl vertėtų laikyti kaitrines lemputes.

Pirkite daug lempučių išsyk

Kodėl? Ogi todėl, kad būtų vienodas apšvietimas visuose kambariuose. Jus arba svečius gali blaškyti tai, kad kambaryje esančios lemputės yra ne vienodos. Šviesa gali kristi į akis, blaškyti, būti per blyški arba per ryški. Dėl šios priežasties žmonės perka po 10-15 ar net daugiau lempučių vienu sykiu. Taip galima visas senas pakeisti urmu ir dar ilgai nesirūpinti jų keitimu. Jeigu perkate vieną, pakeitę ją pasilikite jos pakuotę. Kada reikės naujos, turėsite tiksliai atrinkti atitinkamo galingumo ir ryškumo lemputę.

Išmanūs ir reguliuojami sprendimai

Galbūt atsipirktų kiek brangesni išmanūs sprendimai? Pavyzdžiui miegamajame tikrai vertą įsigyti išmanųjį šviestuvą arba lemputę. Ją galėsite reguliuoti tiesiog iš lovos, tad, jeigu šviestuvas ne po ranka, nereikės keltis iš lovos, kad jį įjungti arba išjungti. Išmaniosios lemputės taip pat galės sukurti nuotaiką kambaryje ar pakeisti atmosferą. Dimming arba pritemdomas apšvietimas taip pat vertas papildomų investicijų, nes taip bus itin patogu reguliuoti šviesumą namuose.

Po vieną pastatomą lempą svetainėje ir miegamajame

Vienas – pats tas, du – tikriausiai per daug. Tokia filosofija stenkitės vadovautis, kai renkate papildomus šviestuvus (toršerus) savo būstui. Įprastai jų reikia tik svetainėje ir miegamajame. Kituose kambariuose jie neturi prasmės. Galbūt naudinga suderinti pastatomus šviestuvus su išmaniomis lemputėmis, kad būtų patogu skaityti ar kitkuo užsiimti prie malonaus apšvietimo?

Ar galvojote apie LED juostas?

LED juostos yra modernus būdas apšviesti namus. Jomis galima apvesti ne tik palanges ar stalą, tačiau ir lauke stovinčią terasą arba kitą erdvę. LED juostos lengvai reguliuojasi, todėl puikiai tiks vakarėliams arba ramiam vakarui. Toks sprendimas tikrai nėra labai brangus. Priešingai, galima gana kūrybingai apšviesti savo būstą ar lauką su nedidelėmis išlaidomis. Jeigu sudomino, galite pasižiūrėti kokios yra populiariausios led juostos varle.lt parduotuvėje!

Šviestuvų ir jungčių priežiūra

Apšvietimą pagerinsite, jeigu:

  • Reguliariai išvalysite žibintus ir jų gaubtus nuo vabzdžių ir dulkių
  • Profilaktiškai, kas porą metų patikrinsite elektros jungtis arba tą padarys meistras
  • Išvalysite ir tinkamai prižiūrėsite jungiklius