6 patarimai, kaip sukurti savo svajonių namus

Nesvarbu, ar pirmą kartą perkate namą, ar esate patyręs statytojas, prieš pradėdami namo statybos procesą turite apsvarstyti daugybę dalykų. Tačiau atlikę šiek tiek tyrimų ir kruopščiai suplanavę, galite pasistatyti savo svajonių namą. Nesvarbu, ar gyvenate miesto centre, ar niekur kitur, statant namą reikia atsižvelgti į įvairias aplinkybes. Pateikiame šešis patarimus, kaip pasistatyti savo svajonių namą: https://www.architektugildija.lt/namu-projektai/

Planuokite prieš pradėdami statyti

Labai svarbu pasirinkti namo vietą, nes nuo jos priklausys daugelis kitų sprendimų, kuriuos turėsite priimti. Nors galbūt nekantraujate pradėti statybas, daug efektyviau jas vykdysite, jei prieš pradėdami statybų procesą suplanuosite namą. Štai keletas svarbių dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis namo vietą.

 • Klimatas – nuo jūsų vietovės priklausys namo dizainas, taip pat energijos sąnaudos. Taip pat atsižvelkite į savo vietovės klimatą, nes jis gali turėti didelės įtakos jūsų namo dizainui.
 • Nuolydis – žemės nuolydis taip pat turės įtakos jūsų namo dizainui. Galbūt norėsite pasirinkti vietą su nuolydžiu, kad nereikėtų naudoti tam tikrų konstrukcinių elementų, arba norėsite pasirinkti vietą su nedideliu nuolydžiu, kad būtų lengviau įrengti apželdintą kiemą.
 • Privažiavimas ir komunalinės paslaugos – vieta, kurioje pasirinksite statyti namą, taip pat turės įtakos jūsų prieigai prie komunalinių paslaugų, taip pat prieigai prie kiemo ar galimos būsimos plėtros zonos. Tai bus svarbu planuojant ir projektuojant namą.

Pasirinkite gerą vietą

Dar vienas svarbus žingsnis statant savo svajonių namą – pasirinkti tinkamą namo vietą. Geriausia būtų pasirinkti tokią vietą, kurioje būtų puiki prieiga prie komunalinių paslaugų, pavyzdžiui, komunalinių tinklų ir kelių. Tai padės jums išvengti daugelio sunkumų, kylančių statant atokiose vietovėse. Kiti veiksniai, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti rinkdamiesi namo vietą, yra šie:

 • Klimatas – rinkitės vietą, kurios klimatas leidžia patogiai gyventi. Geriausia būtų rinktis vietą, kurioje vyrauja vidutinio klimato juostos. Taip išvengsite būtinybės statyti namą su reguliuojamu klimatu.
 • Vaizdas – rinkitės vietą, iš kurios atsiveria puikus vaizdas į lauką. Tai gali padėti jūsų psichinei sveikatai ir gerovei. Tai taip pat gali pagerinti name gyvenančių žmonių psichologinę gyvenimo kokybę.
 • Komunalinės paslaugos – Rinkitės vietą, kurioje būtų lengva naudotis komunalinėmis paslaugomis, pavyzdžiui, komunalinėmis paslaugomis ir privažiavimu prie kelio. Tai padės jums išvengti daugelio sunkumų, kylančių statant atokiose vietovėse. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į vietinės elektrinės vietą ir atstumą iki artimiausio vandens šaltinio.

Gaukite reikiamus leidimus ir patvirtinimus

Jei pasirinkote gerą namo vietą, pati vieta gali būti ne vienintelis jus stabdantis dalykas. Daugelis namų savininkų, statydami namą, susiduria su dideliais sunkumais, nes jie neatitinka vietos statybos taisyklių. Tai ypač aktualu, kai reikia gauti tinkamus leidimus ir patvirtinimus jūsų vietovėje. Dažniausios problemos, su kuriomis susiduria namų savininkai, yra šios:

 • Dažna problema, su kuria susiduria daugelis namų savininkų, yra ta, kad jie neturi planavimo leidimo. Tai gali būti rimta problema, nes dėl jos gali būti skiriamos baudos ir kitos nuobaudos. Kad to išvengtumėte, būtinai patikrinkite vietos planavimo taisykles savo vietovėje.
 • Reikalingi leidimai – Taip pat galite susidurti su problemomis, susijusiomis su tinkamų leidimų jūsų siūlomam namui gavimu. Kai kuriose vietovėse, prieš pradėdami statybas, privalote pateikti paraišką leidimui statyti. Jei neturėsite tinkamų leidimų, jums gali grėsti vietos valdžios institucijų baudos ir kitos nuobaudos.

Nustatykite realius lūkesčius

Nesvarbu, kiek daug tyrimų atliksite apie savo svajonių namo statybą, daugybė dalykų nuo jūsų nepriklausys. Tai apima tokius dalykus kaip žemės būklė, oro sąlygos, komunalinių paslaugų buvimas ir daug kitų. Nors svarbu turėti viziją, kaip norėtumėte, kad jūsų namas atrodytų, taip pat turėtumėte nepamiršti, kad savo vizijos nepavyks sukurti per vieną naktį. Tai ypač pasakytina apie statybas atokioje vietoje. Štai keletas svarbių dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti nustatant realius lūkesčius:

 • Statyba atokioje vietovėje – statyba atokioje vietovėje gali kelti nusivylimą. Turėsite keliauti, kad gautumėte statybinių medžiagų, ir tai gali būti brangu. Taip pat gali tekti statyti iš nestandartinių medžiagų, kad išnaudotumėte vietovės privalumus.
 • Statybos atokioje vietoje gali būti varginančios. Jums reikės keliauti, kad gautumėte statybinių medžiagų, ir tai gali būti brangu. Taip pat gali tekti statyti iš nestandartinių medžiagų, kad išnaudotumėte vietovės privalumus.
 • Laikas ir pinigai – svajonių namo statyba atokioje vietoje pareikalaus laiko ir pinigų. Turėsite kruopščiai suplanuoti statybos procesą, kad išvengtumėte brangiai kainuojančių klaidų ar vėlavimų.

Būkite organizuoti ir nuolat bendraukite su komanda.

Pradedant planuoti savo svajonių namą, svarbu visus dokumentus laikyti vienoje vietoje, pavyzdžiui, namo plano byloje. Taip pat turėtumėte turėti sistemą, kaip vienoje vietoje laikyti visus statybos dokumentus. Tai gali padėti išvengti dokumentų praradimo, kuris gali užvilkinti statybos procesą. Taip pat turėtumėte bendrauti su savo komanda, ypač jei statote atokioje vietovėje arba atokiame sklype. Tai gali padėti išvengti vėlavimo ar kitų problemų, pavyzdžiui, statybinių medžiagų ar komunalinių paslaugų trūkumo jūsų sklype.

Taip pat turėtumėte reguliariai bendrauti su savo statybininku ir nepamiršti savo prašymų dėl pakeitimų. Tai gali padėti neatsilikti, nes gali padėti išvengti vėlavimų, taip pat informuoti jus apie darbus, kuriuos reikia atlikti.

Patikrinkite kokybės užtikrinimą.

Daugelis namų savininkų daro prielaidą, kad pradėjus statybas viskas vyks sklandžiai. Tačiau taip būna retai. Statant jūsų svajonių namą gali nutikti daugybė dalykų, pavyzdžiui, vėluojama gauti reikiamus statybos leidimus, kyla problemų dėl darbo jėgos ir nekokybiškų medžiagų, taip pat kitų problemų, kurios gali užtęsti statybos procesą. Kad su šiais Iššūkiais nesusidurtumėte, svarbu laikytis šių veiksmų.

 • Pasikalbėkite su statytoju prieš pradedant statybas – Prieš pradėdami statybas būtinai pasikalbėkite su statytoju ir atsižvelkite į savo pageidavimus. Tai gali padėti jums neatsilikti, nes padės išvengti vėlavimų, taip pat informuos jus apie darbus, kuriuos reikia atlikti.
 • Reguliariai bendraukite su statytoju – Įsitikinkite, kad reguliariai bendraujate su statytoju ir nepamirštate savo pageidavimų. Tai gali padėti neatsilikti, nes padės išvengti vėlavimų ir informuoti apie darbus, kuriuos reikia atlikti.
 • Iki galo laikykitės statybos vadovo – Svarbu iki galo laikytis statybos vadovo, nes jis gali padėti išvengti daugelio su namo statyba susijusių problemų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *